מגשרים

שם:
טל':
אימייל:


תחום בפני עצמו

התחום של גישור הפך ב-15 השנים האחרונות להיות תחום בפני עצמו בכל מה שקשור ליצירת מקצוע של ממש, חדש, שלא היה קיים קודם לכן – מקצוע בשם גישור.

גישור הוא למעשה יישוב סכסוכים. כאשר אומרים לבן אדם רגיל יישוב סכסוכים, או ישר חושב על בתי משפט ועורכי דין, וכך באמת, עד לשנים האחרונות, היו מיישבים סכסוכים בין אדם לאדם וגם במגזר העסקי.

עם עליית התחום של גישור אנשים רבים בחרו לצעוד בדרך גישור עוד לפני שמגיעים אל אולמות בתי המשפט.


גישור מתבצע לרוב גם על ידי עורכי דין, אך מגשרים הוא מקצוע נרכש אשר כל אדם יכול ללמוד אותו. גישור למעשה מפגיש את שני הצדדים אשר נמצאים במחלוקת, ובאמצעות התבססות על אינטרס משותף מנסים להגיע לפיתרון אשר יהיה מקובל על פני כל הצדדים.

תהליך מגשרים מסוג זה אורך תקופה מסוימת, שכן לא תמיד ניתן לגבור על כל חילוקי הדעות במספר מפגשים ספורים שעורכים המגשרים.

בכל מפגש אצל המגשרים כל צד שוטח את טענותיו כלפי הצד השני. המגשרים חייבים להקפיד שבמפגשי גישור האווירה תהיה חיובית, הטענות יובעו בצורה תרבותית ולא מתלהמת, מאחר כי הדבר מהווה בסיס יציב להגעה להסדר ולפיתרון מקובל. המגשר לא יצליח בגישור אם אחד או יותר מהצדיים לא באמת רוצה להגיע לפיתרון.

שיתוף הפעולה בתהליכי גישור המגשרים הוא קריטי ליישוב הסכסוך, שלא כמו בבתי משפט ששם בית המשפט קובע פיתרון מבלי להיוועץ עם הצדדים וגם מבלי שאחד הצדדים יהיה מעוניין בכך.

המגשרים אשר מנצחים על תהליך גישור חייב להיות ניטראלי ואובייקטיבי, ללא היכרות מוקדמת של אחד מהצדדים. עליו לפקח על תהליכי הדיאלוג שבמפגשי גישור, להציג את טענות כל אחד מהצדדים ולהתעכב על נקודות שבעיניו קריטיות להמשך ההידברות ולטובת הגעה לפיתרון כולל, שיהיה מקובל על פני כל הצדדים.


 

צוואות נוטריוניות     מפת אתר