מידע גירושין

שם:
טל':
אימייל:

 

מידע גירושין

תהליך גירושין הוא מסוג התהליכים שיכולים לעבור בצורה לא נעימה בכלל ולהשאיר צלקות נפשיות אצל כל מי שקשור לתהליך גירושין בין בני זוג – החל מההורים של בני הזוג, דרך בני הזוג עצמם, אך חשוב יותר מהכל, תהליך גירושין עלול להותיר את חותמו השלילי גם אצל הילדים של בני הזוג שמעוניינים בתהליך גירושין. לכן חשוב מאוד שגם אם בני הזוג החליטו שיש לפתוח בהליכי גירושין, שהתהליך עצמו יעבור בצורה שקטה, מכובדת ובצורה כזו שתהיה לה מינימום השפעה על הילדים.

גם אם הליכי גירושין מבוצעים בצורה ידידותית, הוגנת ומכובדת, חייהם של כל הנוגעים לדבר משתנים מקצה לקצה. לכן, גם אם בני הזוג נשארים במערכת יחסים טובה וידידותית גם אחרי תהליך גירושין, הילדים עדיין מושפעים מההשלכות של התהליך, ובדרך כלל, כאמור, לרעה.

הדבר שמשפיע על הילדים בצורה המשמעותית ביותר בהליכי גירושין הוא חלוקת המשמרת על הילדים. בדרך כלל הילדים יועברו למשמרת של אחד מבני הזוג כאשר בן הזוג השני מגיע לראות את הילדים ולבלות זמן במחיצתם לפרקי זמן מוגבלים וידועים מראש. הנזק העיקרי בהליכי גירושין עם הסכם משמורת שכאלו הם בכך שהילדים לא חווים חיי משפחה תקינים, וחייהם למעשה הופכים להיות מחולקים בין הזמן שהם נמצאים עם אמא ובין הזמן שהם שוהים במחיצתו של אבא.

עו"ד אשר מנוסה בליווי הליכי גירושין דואג כמובן קודם כל לטובת הלקוח שלו, אך בדרך כלל עורכי שמתמתחים בענייני גירושין מגלים פתיחות בעיקר לצרכי הילדים. חשוב להפגין גמישות מתי שאפשר בכל הנוגע לזמן המוקצב עם הילדים להורה אשר הילדים לא נמצאים אצלו על בסיס קבו

בבלגיה למשל, החוק הוא אחיד: ילדים של הורים גרושים לא נמצאים במשמורת קבועה של אחד ההורים אלא שוהים במתכונת שבוע-שבוע עם כל אחד מההורים.

 

 

 

 

צוואות נוטריוניות     מפת אתר